Basın Medya

TürkTraktör`den eğitim ve modern tarım uygulamalarına destek

İSTANBUL (AA) - TürkTraktör, modern tarım uygulamalarını traktör bağışıyla destekliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, mesleki eğitiminin önemini ve kalitesini artırmak, mesleki bilgi ve tecrübeye sahip kalifiye insan gücü oluşturmak ve özel sektör ile okullar arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla Suğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne New Holland marka traktör bağışında bulundu.

Okula ait 75 bin metrekare ekilebilir alanda kullanılacak New Holland traktör, klasik tarım dışında Türkiye’de ilk defa bir meslek lisesinde aromatik bitkilerin yetiştirilmesinde değerlendirilecek.

Ayrıca traktör seracılık ve hayvancılık faaliyetlerinde de etkin şekilde kullanılırken, hafta sonları halk eğitim merkezinin verdiği iş makineleri ve tarım kurslarında da kursiyerlerin traktörden faydalanması sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, otomotiv sektöründe mesleki ve teknik eğitimin büyük önem taşıdığını belirterek, "Konya’da bulunan Suğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapmış olduğumuz traktör bağışıyla öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve bölge halkının mesleki bilgi ve deneyimine katkıda bulunmak bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Bir memleket meselesi olarak gördüğümüz meslek liselerini desteklemeyi sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

TürkTraktör, “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesi kapsamında 4 yıl önce Ankara’da Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Amasya’da Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa’da Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şanlıurfa’da GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 4 ayrı ilde TürkTraktör Tarım Makineleri Eğitim Laboratuvarları’nı hayata geçirdi. 2020 yılına kadar uzatılan proje de TürkTraktör laboratuvarlarında bugüne kadar toplam 241 öğrenciye eğitim sağlandı.

Eğitime Kayıt Ol Formu

Yaşadığın ilde ya da ilçede gerçekleşecek eğitimlerden haberdar olmak için formu doldur; “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” hareketine katıl, geleceğini güvenceye al!

Kayıt Formu

Fabrika Ziyareti Talep Formu

"Önce kalite, önce güvenlik" sloganıyla üretim yapılan TürkTraktör fabrikasında bir gezintiye ne dersin? Güvenliğe verdiğimiz önemi yakından görebilir, bir traktörün nasıl üretildiğini öğrenebilirsin!

Kayıt Formu