Basın Medya

5/18/2018 10:00:00 AM

BCGT SALİHLİ EĞİTİMLERİ

Türkiye’de her gün meydana gelen ortalama 9 traktör kazası, hem can hem de mal kaybına yol açan sosyal bir sorun olarak dikkat çekmekte. TürkTraktör kazalarda yaşanan bu kayıpları azaltmak ve bu konuya yönelik farkındalığı artırmak amacıyla 2017 yılı sonunda “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” sosyal sorumluluk projesini başlattı.

Projenin ilk adımı olarak ise bir dijital eğitim yarışması düzenlendi. 9 haftada toplamda 11 bin 500’den fazla kişinin katıldığı bu yarışmada, temel bazı bilgilerin bilinmediği ve alınması gereken güvenlik tedbirlerinin de alınmadığı tespit edildi.  %90’nı traktörü sahibi ve %93’ü de ehliyetli traktör kullanıcısı olan katılımcıların yarısından fazlası (%55) yarışma sonunda Güvenli Sürüş Eğitimi almak istediklerini de ifade etmişti.

Bu tespitler üzerine TürkTraktör, New Holland ve Case IH bayileri ile birlikte ‘Bilinçli çiftçi ile yollar güvende’ sloganıyla farklı şehirlerde güvenli sürüş eğitimlerine başladı.

TürkTraktör Akademi Eğitmenleri Güvenli Sürüş Eğitimleri ile farklı şehirlerde çiftçilerle buluşuyor

Yılın hemen başında Manisa Soma’da; Mart ayında da Ankara’da düzenlenen Güvenli Sürüş Eğitim ve etkinliklerinde çiftçilerle bir araya gelen TürkTraktör Akademi Eğitmenleri ile bayileri; Nisan- Mayıs ayı programı kapsamında yer alan Diyarbakır, Adana ve Manisa Salihli eğitimlerini de tamamladılar.

TürkTraktör Akademi Eğitmenleri ve bayileri Konya, İzmir ve Tekirdağ’daki çiftçilerle de buluşarak katılımcılara teorik bilgilendirmeleri yaparken; sahada doğru ve güvenli traktör kullanımını deneyimleten teknik eğitimler de verecekler.

Tüm yıl boyunca Türkiye’nin farklı illerinde de devam edecek eğitimler ve proje kapsamında hayata geçirilen diğer çalışmalara www.bilincliciftci.com adresinden ve projenin Facebook hesabı olan @bilincliciftci/  adreslerinden ulaşılabiliyor.

Bu hareket ile tarım sektöründe yaşanacak her tür işgücü kaybı nedeniyle ulusal ekonomide ortaya çıkacak kayıpları azaltmak da hedefler arasında yer alıyor.

Eğitime Kayıt Ol Formu

Yaşadığın ilde ya da ilçede gerçekleşecek eğitimlerden haberdar olmak için formu doldur; “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” hareketine katıl, geleceğini güvenceye al!

Kayıt Formu

Fabrika Ziyareti Talep Formu

"Önce kalite, önce güvenlik" sloganıyla üretim yapılan TürkTraktör fabrikasında bir gezintiye ne dersin? Güvenliğe verdiğimiz önemi yakından görebilir, bir traktörün nasıl üretildiğini öğrenebilirsin!

Kayıt Formu