DİJİTAL EĞİTİM İÇERİKLERİ

DİJİTAL EĞİTİM İÇERİKLERİ

Sosyal medya platformları ve dijital mecralar üzerinde sürdürülen “Ödüllü Anket” uygulaması sonucunda elde edilen sonuçlardan hareketle, tespit edilen konu başlıklarına yönelik, traktör kullanıcılarını bilinçlendirecek dijital eğitimler yapılmıştır.

İçerik olarak, Güvenli Traktör Sürüşü ve Kullanımı ile ilgili bilgilerin verildiği dijital eğitimlerde, ayrıca traktörlere bağlanan ekipmanların güvenli bağlanması ve kullanımı ile tarla dışı, umuma açık trafik alanlarında traktör kullanımına yönelik bilgiler de yer almaktadır. Gerçekleştirilecek eğitimler ile, meydana gelen kazaların azalması, traktör römorklarının işçi taşımasında kullanımı gibi tehlikeli ve yasa dışı durumların engellenmesi, kazalarda alınan zararların azaltılması hedeflenmektedir.

Eğitimler dahilinde ayrıca, gelecek nesillere yönelik çiftçiliğin ve özellikle güvenli tarımın özendirilmesi konusunda da çalışmalar yapılmıştır. Teknoloji kullanımına en yatkın ve en hevesli hedef kitle olan çocukların, traktör kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi ve traktörün bir oyuncak değil bir araç, hatta bir iş makinesi olduğunun anlatılması da eğitimlerimiz dahilinde ayrıca sağlanacaktır. Teknoloji kullanımının özendirilmesi ile, çocuklarımızın ve gençlerimizin tarımsal faaliyetler hakkında bilgilenmesi, tarımda makineleşme ve makineli tarımın önemine yönelik bilinçlenmesi, başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Video Galeri
Uygulamalı Eğitim
Traktörle Çalışma
Traktöre Binme ve Traktörü Çalıştırma
Kullanım Öncesi
Traktör ve Ekipmanın Güvenli Şekilde Park Edilmesi

Eğitime Kayıt Ol Formu

Yaşadığın ilde ya da ilçede gerçekleşecek eğitimlerden haberdar olmak için formu doldur; “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” hareketine katıl, geleceğini güvenceye al!

Kayıt Formu

Fabrika Ziyareti Talep Formu

"Önce kalite, önce güvenlik" sloganıyla üretim yapılan TürkTraktör fabrikasında bir gezintiye ne dersin? Güvenliğe verdiğimiz önemi yakından görebilir, bir traktörün nasıl üretildiğini öğrenebilirsin!

Kayıt Formu